(212) 727 4751
Hit enter to search
Image icon
Cerrahi

Ortopedi, nöroloji ve yumuşak doku cerrahisi veteriner hekimliğin vazgeçilmez çalışma alanıdır. Kliniğimizde bir çok cerrahi müdahele kalabalık ve tecrübeli bir ekip tarafından otomatik ventilatörlü anestezi cihazı ve hastabaşı monitorlerle takip altında yapılmaktadır. Operasyon öncesi gerekli olan kan tahlilleri ve diğer tetkikler özenle yapılır.

Image icon
Dahiliye

Kliniğimize gelen hastalarımız öncelikli olarak dikkatli olarak sahiplerinden detaylı bilgiler alınarak muayene edilir. Daha sonra hasta sahiplerine yapılması gereken tahliller konusunda bilgi verilerek teşhis için gerekli tetkikleri yapılır ve sonuçlarına göre tedavisi programlanır.

Image icon
Aşılama

Pet dostlarımız için yaptığımız aşılama programları Dünya Veteriner Hekimler Birliğinin ve Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneğinin tavsiyeleri ve bizim tecrübelerimiz doğrultusunda oluşturulmaktadır. Gereğinden fazla ve sık aşılama yapmanın olumsuz sonuçlarını biliyor ve görüyoruz. Bu yüzden aşılamayı dikkatle programlamlıyoruz. Ayrıca kliniğimize gelemeyen hastlarımızın aşı uygulamaları mobil aracımızla yerinde yapılmaktadır.

Image icon
Hematoloji ve Sitoloji

En önemli teşhis yöntemlerimizin başında hastalarımızın kanlarını ve vücutlarındaki hastalıklarıyla ilgili olna bölgelerinden aldığımız içerikleri mikroskop altında boyama yaparak incelemektir. Teşhis tedavilerimizin olmazsa olmazıdır.

Image icon
Akupunktur ve Lazer Terapi

Kliniğimizde özellikle ağrılı vakalarda akupunkturu sıkça kullanıyoruz. Ağrı kesici ilaçların yetersiz kalması ve yan etkilerinin fazla olması bizi akupunktur uygulamalarına yöneltmiştir. Ayrıca bir çok dahiliye hastalığında da tedaviye yardımcı olarak akupunkturu kullnıyoruz. Akupunkturun bir çok farklı çeşidini hastalarımıza uygulayabiliyoruz. Kuru iğne akupunktur, Aquapunktur, lazer akupunktur, gold implant akupunktur vb. Yine aynı şekilde lazer terapi uygulamalarını bir çok hastalıkta sıkça kullanıyoruz.

Image icon
Göz Hastalıkları

Göz hastalıklarının bir çoğunu kliniğimizde tespit edebiliyoruz. Fluorescein boyama ve göz yaşı için Schirmer testlerini göz muayenemizin bir parçası olarak mutlaka hastalarımıza uyguluyoruz. Göz hastalıkları bir çok metabolik hastalığın sonucu olarakta kendini gösterdiği için gerek gördüğümüzde ayrıntılı tahlilleri de hasta sahiplerine önererek bir tedavi protokolü uyguluyoruz.

Image icon
Yerinde Tedavi ve Nakil Hizmeti

Bazı hasta sahiplerimiz kliniğimize hastalarını getiremedikleri için klinik ekibimizin ambulansımızla giderek yerinde müdahele etmesi gerekmektedir. Eğer yerinde tedavi mümkünse bulunduğu yerde tedaviye devam edilir. Eğer mümkün değilse acilen kliniğimize getirerek müdahele ederiz.

Image icon
Röntgen ve Doppler Ultrason

Hastalarımızda teşhis yönetimi olarak görüntülemeyi çok sık kullanıyoruz. CR Röntgen ve Doppler Ultrason en çok kullandığımız yardımcı teşhis yöntemlerinde ikisi. Bunların kliniğimizde son teknolojileri kullanılmaktadır.

  • icon-locationYeni Mah Deha Sok No.14 Silivri / İstanbul
  • icon-phone(212) 727 4751 | (535) 726 7951
  • icon-mailsilivrivet@gmail.com